Proste i nowoczesne dywany

malistyczne wnętrze i tkaninyCzy są wzory tkanin pasujące do minimalizmu?...Czy dywany przestały być modne? Wydaje mi się, że ostatnio wraca moda na dywany sklep internetowy. Współcześnie dominują wzory proste i wyraziste, bez zbę

Dodane: 07-05-2015 11:37
Proste i nowoczesne dywany dywany sklep internetowy
Czy dywany przestały być modne? Wydaje mi się, że ostatnio wraca moda na . Współcześnie dominują wzory proste i wyraziste, bez zbędnego ozdabiania i przeładowania detalami.Minimalistyczne wnętrze i tkaninyCzy są wzory tkanin pasujące do minimalizmu?...Czy dywany przestały być modne? Wydaje mi się, że ostatnio wraca moda na . Współcześnie dominują wzory proste i wyraziste, bez zbędnego ozdabiania i przeładowania detalami.

Minimalistyczne wnętrze i tkaniny

Czy są wzory tkanin pasujące do minimalizmu? Oczywiście, że są. Świetnie sprawdzą się tutaj mocne graficzne czarno-białe patterny, lub jednolite kolory (biały, czarny, szarości, ewentualnie dla przełamania konwencji mocno intensywne kolory). Zamiast zasłon można użyć paneli, lub po prostu zastosować specjalne ukryte szyny w roli karniszy - wtedy zupełnie inaczej będzie się prezentował cały wystrój okna. Pamiętajmy o tym, że zasłony są funkcjonalne - gwarantują kontrolę światła, w sypialni bez tkaniny typu blackout może mocno ucierpieć nasz komfort wypoczynku, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu są duże połaciowe okna. Minimalizm to także funkcjonalność, nie tylko styl.


Roleta - za Wikipedią:

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny. Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego. Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna.

Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta


Rola tkanin we wnętrzu

Poduszki, zasłony, tapicerki, dywany - wszystkie te elementy wyposażenia wnętrza, łączy jedno - tkaniny. Trudno sobie wyobrazić przytulny pokój pozbawiony tkanin. Co prawda w stylu minimalistycznego modernizmu jest ich mniej, niż w sielskich klimatach rustykalnych, ale również pełnią ważną rolę. Dzięki tekstyliom możemy naprawdę mocno zmienić charakter wystroju wnętrza, a to dlatego że to bardzo szeroka kategoria różnych produktów.© 2019 http://www.netdesign.wroclaw.pl/