Szukasz mieszkania i nie wiesz jaką decyzję podjąć? Zobacz deweloper szczecinTanio, ale do remontu - warto? Mieszkanie do remontu to konieczność wymiany instalacji, często także demontażu płytek czy podłóg. Plusem jest jednak fakt, że przy okazji przeprowadzania generalnego remontu można zupełnie zmienić układ pomieszczeń. Poza tym takie mieszkania są dużo tańsze.
W rezultacie...Szukasz mieszkania i nie wiesz jaką decyzję podjąć? Zobacz

Tanio, ale do remontu - warto?

deweloper szczecin Mieszkanie do remontu to konieczność wymiany instalacji, często także demontażu płytek czy podłóg.
Plusem jest jednak fakt, że przy okazji przeprowadzania generalnego remontu można zupełnie zmienić układ pomieszczeń.
Poza tym takie mieszkania są dużo tańsze.

W rezultacie po remoncie i wykończeniu pomieszczeń często okazuje się, że była to opłacalna inwestycja.

Przeszukując oferty na rynku nieruchomości często trafiamy na różnego typu okazje, czyli mieszkania o niskiej cenie.
Zwykle są to nieruchomości położone na wsi albo w dzielnicach peryferyjnych albo też mieszkania do remontu.
Wiele osób słysząc o mieszkaniu do remontu nabiera od razu złych skojarzeń.
Jest sprawą oczywistą, że dużo lepiej ogląda się w Internecie te oferty, które mają zdjęcia z pięknymi wnętrzami.
Oferty z mieszkaniami do remontu są w ogóle bez fotografii albo posiadają zdjęcia, które nie zachęcają do zakupu. Tymczasem mieszkanie do remontu może być naprawdę korzystną inwestycją. O takim wyborze powinny pomyśleć przede wszystkim te osoby, które potrafią samodzielnie wykonać wiele prac remontowych. Najważniejszą jednak zaletą takiego mieszkania jest fakt, że można od podstaw i w całości urządzić mieszkanie po swojemu. Kupujących jednak często przerażają przyszłe koszty.

Definicja mieszkania

Mieszkanie ? zgodnie z normatywną definicją zamieszczoną w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.
U.
Nr 75 poz.

690 z późn.

zm.) ? obowiązującym od dnia 16 grudnia 2002 ? mieszkaniem jest zespół pomieszczeń mieszkalnych i pomocniczych, mający odrębne wejście, wydzielony stałymi przegrodami budowlanymi, umożliwiający stały pobyt ludzi i prowadzenie samodzielnego gospodarstwa domowego. Wśród form budownictwa mieszkaniowego wyróżnia się mieszkania: spółdzielcze (oddane do użytku przez spółdzielnię mieszkaniową dla członków tej spółdzielni), komunalne (budowane za pieniądze z budżetu gminy, są to mieszkania socjalne i interwencyjne), przeznaczone na sprzedaż i wynajem, społeczno-czynszowe (realizowane przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego za pieniądze Krajowego Funduszu Mieszkaniowego) indywidualne, zakładowe. W Polsce rynek najmu mieszkań należy do z najsłabiej rozwiniętych w Europie.

Dostępność nowego mieszkania jako dobra w relacji do przeciętnego wynagrodzenia w poszczególnych miastach w Polsce jest zróżnicowana w zależności od regionu.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszkanie

Jak mieszkać?

deweloper szczecinOstatnio dość głośno o nowym państwowym programie "Mieszkanie dla Młodych".

Istotą tego programu ma być pomoc młodym ludziom w usamodzielnieniu się, dzięki preferencyjnym warunkom zakupu nieruchomości. Ten program powstał jako "wypełniacz" dla "Rodziny na swoim", który wygasł niedawno.

"Mdm" mimo bardzo ambitnych celów, jest krytykowany przez wielu specjalistów, obserwujących nasz rynek nieruchomości. Sęk w tym, że objęte państwowym dofinansowaniem mają być tylko lokale na rynku pierwotnym.
I to wyłącznie w ustalonych dla każdego miasta widełkach cenowych.
Wielu krytykujących widzi tutaj ukłon rządu w stronę deweloperów, ale sama branża aż tak zachwycona, najnowszym projektem rządzących, nie jest. Kwestia również w tym, że aby w ogóle dostać jakiekolwiek wsparcie, trzeba wziąć kredyt hipoteczny. No i sama wysokość dofinansowania nie jest zbyt szałowa - dostać można do 15% wartości mieszkania (warunkiem jest posiadanie dziecka i w perspektywie następnych lat, posiadanie kolejnego dziecka).

Co to jest loft?

Loft (ang.

poddasze, strych) ? mieszkanie urządzone w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, np.

fabrykach lub magazynach. Charakterystyka W loftach rozróżniane są wersje hard i soft. Hard lofty to kompleksy mieszkalne powstające w już istniejących poprzemysłowych budynkach (stare magazyny, fabryki, spichlerze, huty czy browary).

Charakteryzują się dużymi otwartymi przestrzeniami, surowymi wnętrzami z przewagą szkła, stali i kamienia, wysokimi sufitami, wielkimi oknami czy fabrycznym oświetleniem.

Natomiast w miejscach, gdzie takich budynków brak, deweloperzy stawiają tak zwane soft lofty - kompleksy mieszkalne budowane od podstaw, które swoją formą nawiązują do stylu przemysłowego. Lofty w Polsce Moda na lofty dotarła do Polski stosunkowo niedawno, choć w Europie zachodniej ma już kilkudziesięcioletnią tradycję.
Pierwsze lofty w kraju powstały w Łodzi w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera. Moda na tego typu apartamenty szybko przeniosła się na inne miasta.

W Warszawie są sprzedawane lofty, powstające w prawie stuletnich budynkach Fabryki PZO; w Poznaniu (City Park) i Kołobrzegu są to osiedla w dawnych koszarach wojskowych; w Żyrardowie powstały w XIX-wiecznych budynkach Starej i Nowej Przędzalni, w Zielonej Górze - w poniemieckich obiektach zakładu włókienniczego przy ul.

Fabrycznej pod nazwą Tkalnia.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Loft.

Widok do druku:

deweloper szczecin

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: